Ağrı'da boğazından bıçaklanarak öldürüldü
7.8.2013
Ağrı'da 22 yaşındaki Anıl Yıldız, bir yıl önce birlikte yaşamaya başladığı 22 yaşındaki Aslı Demir'i çıkan tartışma sonucu bıçaklayarak öldürdü.

Olay dün saat 02.30 sıralarında Ağrı'nın Hamur ilçesi'nde meydana geldi. Ağrı merkez Leylek Pınar Mahallesi'nde oturan Aslı Demir, bir yıl önce Anıl Yıldız ile birlikte yaşamaya başladı. Çift, 6 Ağustos günü, tartıştılar. Tartışmanın büyümesi üzerine manavlık yapan Anıl Yıldız, Aslı Demir'in babasını telefonla arayarak, "Kızınız beni aldatıyor. Gelin onu alın" dedi. Bunun üzerine Aslı Demir ailesinin evine döndü. Bir gün sonra Aslı Demir'in ailesini arayan Anıl Yıldız, "Kızınızla konuşmak istiyorum" dedi. 

Ailenin de olur vermesi üzerine Anıl Yıldız, Aslı Demir'i otomobile bindirerek Hamur ilçendeki Hamur Deresi mevkiine götürdü. Burada "Neden beni aldattın?" diyen Anıl Yıldız, çıkan tartışma sonucu Aslı Demir'i boğazından bıçakladı. Kanlar içerisindeki Aslı Demir'i olay yerinde bırakan Anıl Yıldız evine giderek durumu babası ve amcasına anlattı. Baba Kudrettin Yıldız polisi arayarak oğlunu ihbar etti. Anıl Yıldız'ın yer göstermesi sonucu genç kadının cesedi otopsi yapılmak üzere Ağrı Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Gözaltına alınan Anıl Yıldız, bugün öğlen saatlerinde çıkarıldığı mahkemede, çok pişman olduğunu ve Aslı Demir'i öldürmek istemediğini belirtti.

Anıl Yıldız mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderilirken, polisin Aslı Demir'in aile meclisi kararı ile öldürüldüğüne ilişkin şüpheler nedeniyle soruşturmayı çok yönlü sürdürdüğü öğrenildi.