Eşini ve çocuğunu av tüfeği ile öldürdü
8.4.2014
Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde işsiz adam ailesine tüfekle ateş saçtı. Oğlunu, karısını, kaynanasını tüfekle vurmasının ardından tüfekle başına sıkarak intihar etti. 4 kişinin hayatını kaybettiği olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Cinayet 15.50'de Bağlık Mahallesi 1. Sakindere Sokak'ta meydana geldi. Bir süredir işsiz olan Durukan Akcan (30) 8 yaşındaki oğlu R. Kağan A.'ı, ardından da 28 yaşındaki eşi E. A. ile kaynanasını av tüfeği ile vurduktan sonra silahı başına dayayarak intihar etti. Olay yerine çok sayıda ambulans sevk edildi. Olayda anne E. A. ile intihar eden D. A. olay yerinde hayatını kaybederken, 8 yaşındaki R.K. A. ile kaynana hastanede hayatını kaybetti.

Komşuları Akcan ailesinin yaklaşık 10 gün önce mahalleye taşındığını ve olayın neden gerçekleştiğini bilmediklerini söylediler. Mahalle sakinlerinden Ecevit Akdeniz, silah seslerini duyunca evin yanına çıkmak istediklerini ancak şahsın sağa sola ateş etmesi nedeniyle korkup geri döndüğünü söyledi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor. 


  • YAZAR
  • Editor