Ankara'da kadın cinayeti
14.12.2014
Ankara Emniyeti Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'nde çalışan 8 yıllık polis memuru İsa Şahin, eşi Ayfer Şahin'i 7 el ateş ederek öldürdü.

Ankara Emniyeti Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’nde çalışan 8 yıllık polis memuru 31 yaşındaki İsa Şahin ile Devlet 28 yaşındaki Ayfer Şahin 4 yıl önce evlendi. Aralarında sürekli tartışma çıkan ve dönem dönem birbirlerinden ayrı yaşayan çift her defasında devreye giren aile büyükleri sayesinde barıştı.

 
Çift arasında son olarak yaşanan tartışmanın ardından Ayfer Şahin, eşine ayrılmak istediğini söyledi ve boşanma davası açtı. Dava açılmasının ardından çift, evlerini ayırdı. İsa Şahin bu süreçte sık sık eşi ile barışmak isterken, Ayfer Şahin “Beni rahatsız ediyor” diyerek eşini karakola şikayet etti.
 
Bu şikâyetin ardından hakkında işlem yapılan polis memuru Şahin, dün Sabah saatlerinde eşinin evinin önünde beklemeye başladı. Bu sırada Ayfer Şahin, annesi ve 3 yaşındaki çocuğuyla evden çıktı. İsa Şahin, eşinin önünü keserek konuşmak istediğini söyledi. Ancak Ayfer Şahin ve annesi, konuşma isteğini reddederek yollarına devam etti. Bunun üzerine İsa Şahin, tabancasını çıkararak 3 yaşındaki çocuğunun gözü önünde eşine yedi el ateş etti. Ayfer Şahin, olay yerinde hayatını kaybetti. Silahını olay yerine atarak uzaklaşan Şahin, bir süre sonra Cinayet Büro Amirliği’ne giderek teslim oldu.
 
Emniyetteki ifadesinde suçunu kabul eden İsa Şahin, şunları söyledi: “Benden yüklü miktarda nafaka istiyordu. Yaptığım tüm barışma isteklerimi reddetti. Olay günü de konuşma isteğimi reddedince kendimi kaybederek cinayeti işledim.” Şahin çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.